Pierwsze w historii autobusy komunikacji miejskiej na Cyrhlę

Przystanek autobusowy

Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że od 1 września b.r. uruchomiono nowe połączenie autobusowe w Zakopanem. Autobusy linii  nr 11 odjeżdżają z Cyrhli od 5.40, ostatni odjazd 22.40. Trasa wiedzie z Cyrhli przez Chabówkę Górną, Jaszczurówkę, Bystre, Rondo Jana Pawła II, Watrę, Dworzec autobusowy i kolejowy, Aleje 3-go Maja, Targowicę w kierunku Krzeptówek (Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej).  Można więc bez przesiadki dojechać z Cyrhli na Krzeptówki i z powrotem.  Cena biletu 3 zł.

Linia kursuje w dni robocze ale też w soboty, niedziele i święta. Nie kursuje natomiast w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych oraz w Boże Narodzenie 25.12. Obsługiwana jest przez nowe niskopodłogowe autobusy Solaris, przystosowane również dla osób na wózkach.

Warto zaznaczyć, że uruchomienie linii 11 (wcześniej oddano linię nr 14 na Olczę), jest pierwszym tego typu projektem w szeroko zaplanowanej inwestycji powstania systemu komunikacji publicznej obejmującej całe Podhale.

Jeśli ktoś przybędzie do Zakopanego w późniejszych godzinach (albo będzie opuszczał nasz Ośrodek wcześnie rano) możemy bez problemu (i płacenia słono za taxi) dostać się z dworca na Cyrhlę (lub w odwrotnym kierunku).

Więcej informacji na ten temat, wraz z mapą komunikacji i rozkładem jazdy autobusów znajduje się na stronie miasta Zakopane.

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i zapraszam do nas.

ks. Piotr Fedorowicz MIC , dyrektor Ośrodka