Podziękowania za odwiedziny i zaproszenie na rekolekcje


Drodzy Przyjaciele, kochani Bracia i Siostry, Szanowni Państwo
, wszystkich Was serdecznie pozdrawiam z zakopiańskiej Cyrhli, od Księży i Braci Marianów.

Cieszę się bardzo, że nasz Ośrodek p.w. Bożego Miłosierdzia cieszy się Waszym uznaniem i wielu z Was przybywa do nas, by odetchnąć i pogłębić swoją wiarę a także wędrować szlakami  górskimi.

Od 1 maja odnotowaliśmy ponad 7.500 osób odwiedzających naszą odnowioną stronę internetową, w większości z Polski ale również ze Stanów Zjednoczonych USA, Rosji (co bardzo raduje) i innych krajów Europy i świata.

Wakacje tego roku były niezwykle piękne i Pan Bóg dał nam piękną pogodę, dzięki czemu wielu spośród Was przybyło do nas. Chwała bądź Panu Bogu za Jego dobroć i Wam za otwartość serc i myśli na działanie Jego łaski.

Ufam, że wyjeżdżając  „napełniliście swoje akumulatory” i szczęśliwie wróciliście do domów i codziennych obowiązków. Świadectwem tego co piszę są też różne znaki wdzięczności, które okazujecie poprzez korespondencję listowną, mailową, kartki pocztowe a także za to, że swoim Bliskim i Znajomym przekazujecie informację o nas i naszej działalności. Piszecie w nich, że podoba się Wam nasz Ośrodek, cisza, atmosfera tu panująca, smakowite posiłki, liturgie przeżywane wespół z księżmi Marianami.  Dzielicie się w korespondencji swoimi radościami ale też tym, co Was trapi i jest Waszą bolączką i cierpieniem. Dziękuję Wam za zaufanie i szczerość. W codziennej modlitwie powierzam każdego i każdą z Was miłosiernemu Bogu. Dla mnie i moich Współbraci  daje to motywację do dalszej ofiarnej pracy, modlitwy i głoszenia Ewangelii Pana Jezusa, który nas zna, kocha i jako jedyny jest w stanie zaradzić naszym największym problemom i boleściom.

Po skończonych wakacjach i urlopach chcę zaprosić również tych, którzy mają trochę odmienny tryb życia i pracy. Miesiące jesienne z różnych przyczyn zapraszają do refleksji, do zadumy nad własnym życiem i jego sensem. Zapraszam więc wszystkich chętnych do ponownego przybycia na Cyrhlę, do Ośrodka rekolekcyjno-wypoczynkowego Księzy Marianów pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia. Sama nazwa naszego Ośrodka mówi o tym. Jest czas odpoczynku ale musi być również czas refleksji, rekolekcji, czyli odnowienia naszej więzi z Bogiem i ludźmi, czas zaznania Jego Miłosierdzia.

Papież Franciszek ogłosił, że wkrótce, pierwszą Niedzielą Adwentu, rozpocznie się Rok łaski, Rok Miłosierdzia pojmowanego w jego najgłębszych wymiarach. Aby się dobrze przygotować do przeżycia tego Roku łaski proponuję Wam odbycie kilkudniowych rekolekcji w naszym Ośrodku. Zaproście Waszych Znajomych, Sąsiadów , Przyjaciół i Krewnych by od czwartku do niedzieli odetchnęli od codziennych trosk i zanurzyli się w rozważaniach i modlitwie o Boże Miłosierdzie dla nas i świata całego. Rekolekcje te prowadzić będę wespół z moimi Współbraćmi ze Zgromadzenia Marianów a także kapłanami zaproszonymi z zewnątrz, którzy pragną dzielić się z Wami swoją wiarą i doświadczeniem Miłosierdzia Pana.

Terminy które Wam proponuję są następujące:

15 – 18 październik 2015

22 – 25 październik 2015

5 – 8 listopad 2015

Proszę o telefon, wiadomość via email albo osobisty kontakt  jeśli chcielibyście przeżyć z nami ten czas. Jedyny warunek, liczba uczestników powinna być minimum 6 osób. Szczegóły mogę przedstawić zainteresowanym indywidualnie. Już dzisiaj cieszę się na Waszą obecność i wspólne poszukiwanie dróg, które prowadzą do Boga.

Niech Was wszystkich Pan Bóg miłosierny błogosławi.

 

Ks. Piotr Fedorowicz, marianin

Dyrektor Ośrodka