W cieniu Bożego Miłosierdzia

Mamy nadzieję, że Goście przebywający w tym roku w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia na Cyrhli w Zakopanem doświadczyli nie tylko piękna i majestatu gór, których widok roztacza się z okien ośrodka ale również odnaleźli w sobie Bożą łaskę, która pozwoliła im rozradować się w Panu i poczuć moc, by podjąć walkę z tym co sprzeciwia się ich godności.

Cieszymy się, że nasi Goście przeżywali wśród nas rekolekcje oraz odpoczywali wędrując szlakami górskimi, niekiedy rozmytymi letnimi deszczami.  Zmagania duchowe i fizyczne miały prowadzi do pokonywania własnych ograniczeń i dawać siłę w czasie, gdy radosne chwile pozostaną już tylko zapisane we wspomnieniach i w pamięci cyfrowego świata.

Dziękujemy, za wizytę każdego z naszych Gości, za wspólną modlitwę, rozmowę i troskę o to, by było jeszcze lepiej. Bogactwo tych doznań zachęca nas do podjęcia nowych wysiłków by Boże Miłosierdzie miało okazję odpowiedzieć na ludzkie poszukiwania, zaspokoić głód i pragnienie serca.

Miłosierny Bóg ukazuje bowiem współczesnemu światu pilną potrzebę zrozumienia prawdy o człowieku i prawdy o Bogu. O człowieku, który upada i Bogu, który go podnosi. Miłosierdzie nie jest rodzajem amnestii, która wymyka się sprawiedliwości lecz łaską pozwalającą mocą Bożą zwyciężyć ludzką słabość.

Dlatego przygotowujemy propozycje rekolekcji i warsztatów, których celem będzie spotkanie człowieka z Bogiem i z samym sobą właśnie… w cieniu Bożego Miłosierdzia. Rekolekcje i warsztaty będą najczęściej prowadzone przez Kapłanów ze Zgromadzenia Księży Marianów z całej Polski.

Program tych wydarzeń pojawi się na naszej stronie internetowej do końca listopada. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach i warsztatach naszych wypróbowanych Przyjaciół, Gości, którzy już byli w ośrodku ale także zapraszamy Wszystkich gotowych do podjęcia duchowych zmagań.